SWIM in the Digital World – Ziua 14

UBB Radio

Studenţii vor prezenta mâine în faţa acestui juriu rezultatele muncii din ultimele zileStudenţii care fac parte din proiectul Swim in the Digital World au lucrat astăzi la finalizarea studiilor de caz, care urmează să fie prezentate mâine, în faţa unui juriu specializat.

Tinerii studenţi au pus cap la cap toate amănuntele cu privire la studiile de caz pentru care au lucrat în aceste zile, şi anume: „VoD” – prieten sau duşman al filmelor de lung metraj şi  „Younect”, site dedicat tinerilor care îşi caută un loc de muncă.

Munca „swim-erilor” va fi apreciată mâine, când studenţii vor avea ocazia să îşi prezinte proiectele. Aceştia au trebuit să se documenteze cu privire la fiecare caz, să abordeze subiectul într-un anumit fel, să aducă soluţii şi să facă recomandări producătorilor fiecărui site pe care aceştia l-au analizat.

Iuliana Volosciuc