Stand de informare pentru „boboci”, organizat de Asociația Studenților Europeniști

Din oraş

Membrii Asociației Studenților Europeniști (SSE) au organizat în perioada 16-26 iulie un stand pentru a promova organizația și pentru a oferi informații pentru viitorii studenți. Tot în această perioadă au avut loc înscrierile la Facultatea de Științe Europene iar membrii SSE i-au ajutat pe boboci în cadrul procesului de înscriere.

Asociația Studențiloe Europeniști este ONG-ul Facultății de Științe Europene. Se ocupă cu promovarea facultății în liceele din țară dar au și propriile proiecte: Simularea Parlamentului European, Mediul de afaceri, Școala de negocieri.

Perioade de înscrieri se încheie în data de 19 iunie, iar între 20-26 iunie va avea loc perioada de confirmări.

– Iulia Magyari / Sursa fotografiilor: Iulia Magyari