![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/1.jpg)
Clujenii au avut posibilitatea astăzi, 22 mai, în Parcul Central „Simion Bărnuțiu” din Cluj-Napoca, să ia parte la un eveniment relaxant și plin de voie bună intitulat „Marea Hămăceală – Ediție aniversară”. Acesta a fost organizat cu ocazia împlinirii celor trei ani de la existență conceputului.
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/2.jpg)
„Marea Hămăceală” este un eveniment creat de „oameni simpli”, conform comunității „Marea Hămăceală”.
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/3.jpg)
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/4.jpg)
Fiecare ediție vine cu ceva nou, iar anul acesta, în cadrul evenimentului, va avea loc o sărbătoare a muzicii. Aceasta va fi aniversată printr-un un concert organizat de Minorswing Hammocks împreună cu cei de la Photo Romania Festival.
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/5.jpg)
Tineri sau părinți împreună cu copii, au ales să-și petreacă ziua într-un colț de natură, în hamace sau pe iarbă, profitând din plin de soarele arzător.
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/6.jpg)
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/7.jpg)
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/8.jpg)
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/9.jpg)
Nici chiar patrupedele nu s-au lăsat mai prejos.
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/10.jpg)
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/11.jpg)
![Sursa fotografiei: Cristina-Ioana Năstasă](http://radio.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2016/05/12.jpg)
Evenimentul „Marea Hămăceală” este organizat de comunitatea cu același nume, iar ediția de astăzi este, probabil, ultima care va mai avea loc în Parcul Central „Simion Bărnuțiu” din Cluj-Napoca.
– Cristina-Ioana Năstasă / Sursa fotografiilor: Cristina-Ioana Năstasă