Procesul de votare la Gara Cluj decurge normal

UBB Radio

Gara ClujLa secția specială din Gara Cluj procesul de votare decurge normal, cu toate că la turul I, persoanele care au dorit să își exercite dreptul de vot au fost nevoite să aștepte ore în șir la coadă.

Până în acest moment la această secție nu au fost semnalate incidente.Gara Cluj

Vă reamintim că în municipiul Cluj-Napoca au fost amenajate 16 secţii speciale. Cinci dintre acestea sunt destinate studenţilor: două în Haşdeu şi câte una în Observator, Mărăşti şi la Facultatea de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor. De asemenea, pentru persoanele care tranzitează oraşul au fost amenajate două secţii la gară şi una la Aeroportul Internaţional Cluj-Napoca.

Persoanele bolnave vor putea vota la una dintre secţiile speciale amenajate la opt spitale, şi anume la Spitalul de Recuperare, Spitalul Judetean,  Spitalul Clinic Municipal Cluj-Napoca, Spitalul Clinic de Urgenta, Spitalul de Boli Infectioase, Institutul Oncologic, Institutul Inimii şi Spitalul Militar.

Andrada Lăutaru