Keep it Green alături de studenţii UBB

Din oraş

Campania de plantare Keep it Green a avut loc astăzi, în Parcul Sportiv Universitar Hațieganu, alături de peste 100 voluntari. Acesta a urmărit plantarea a 100 de puieţi, pe o suprafaţă de aproximativ 3 hectare, situate în zona dinspre râul Someş a parcului.

Proiectul a fost organizat de Direcția Comunicare și Relații Publice din cadrul Universității Babeș-Bolyai, având ca parteneri cadrele didactice, organizațiile studențești din UBB, Club Alpin FSPAC și F.C. Universitatea Cluj, precum şi sponsorii: Banca Transilvania şi Yonder.

La finalul evenimentului, voluntarii OSUBB au organizat o scurtă sesiune de cântece la chitară pentru a încheia şi felicita în stil studenţesc participanţii.

– Iulia Magyari, Mădălina Pîrlog / Sursă foto: Keep it Green, Iulia Magyari