JobShop: Târgul de cariere pentru tineri

Din oraş UBB Radio

Cea de a XVI-a ediție a evenimentului național JobShop, organizat de Best Cluj-Napoca se va desfășura  în perioada 19-23 aprilie, la Casa de Cultura a studenților din Cluj-Napoca.

Târg de cariere se adresează studenților si absolvenților din marile centre universitare din țară: București, Brașov, Cluj-Napoca, Iași și Timișoara.

JobShop oferă suportul necesar angajării prin pregătirea și informarea studenților pentru construirea unei cariere de succes. De asemnea, se facilitează un dialog deschis între cererea și oferta pieței muncii, care duce la formarea unei imagini reale despre posibilitatea de dezvoltare a studenților în cadrul companiilor. Târgul va reuni o serie de companii de renume din domeniul tehnic și economic.

Pe parcursul derulării târgului vor avea loc prezentări de firme, training-uri și workshop-uri

Mai multe detalii despre acest eveniment puteți găsi pe site-ul www.jobshop.ro

Daniel Zsuzsa