Interdisciplinary New Media Studies la Catedra de Jurnalism UBB

Educaţie Eveniment

În această dimineaţă a avut loc deschiderea conferinţei internaţionale Interdisciplinary New Media Studies, organizată de Departamentul de Jurnalism din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării a Universității „Babeş-Bolyai”.În această dimineaţă a avut loc deschiderea conferinţei internaţionale Interdisciplinary New Media Studies, organizată de Departamentul de Jurnalism din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării a Universității „Babeş-Bolyai”

Conferința a fost deschisă de Rectorul Universității „Babeș-Bolyai”, Prof.univ.dr. Andrei Marga (foto). La eveniment participă specialişti din domeniul new media şi studii media de la universităţi şi instituţii profesionale de profil din România şi din străinătate.

Programul conferinţei cuprinde secţiuni precum Researching New Media Systems, E-business Management, Digital Media, E-publishing and Online Society Dynamics.

De asemenea, alături de prezentări ştiinţifice, în cadrul conferinţei vor fi prezentate şi proiecte multimedia interactive.