Free hugs şi donaţii pentru clujeni

Din oraş Eveniment

O Campanie de îmbrăţişări gratuite (free hugs) şi strângere de fonduri este organizată, sâmbătă, de studenţii voluntari din Cluj-Napoca implicaţi în proiectul Fabrica de Zâmbete”. Campania se va desfăşura sâmbătă, 26 Martie, între orele 10:00 – 20:00, în Parcul Chios, la foişor.

“Fabrica de Zâmbete” este un proiect extern  al Asociaţiei Studenţilor Psihologi din România (A.S.P.R.), care are ca scop dezvoltarea motorie cognitivă şi emoţională a copiilor din mediul spitalicesc. Deoarece este un proiect extern, din echipa “Fabrica de Zâmbete” fac parte voluntari din mediul universitar clujean, care provin din mai multe facultăţi.

Donaţiile sunt necesare pentru demararea şi susţinerea proiectului, iar în schimbul acestora se vor oferi materiale handmade.

Anca Baciu