FCSB e noul lider al Ligii 1, după ce a învins campioana Astra

După ce a învins-o pe Astra cu scorul de 3-0, FCSB a devenit noul lider al Ligii 1. Golurile care i-au adus victoria au fost marcate după cum urmează: Denis Alibec, un gol în minutul 8 de penalty iar celălalt în minutul 27 al meciului, respectiv Florin Tănase, în minutul 32.

Tot ieri CSU Craiova a câștigat cu scorul de 1-0 meciul împotriva echipei lui Gheorghe Hagi, Viitorul Constanța. Golul a fost marcat de Alexandru Mateiu în minutul 92.

Așadar, după patru etape desfășurate din play-off, clasamentul arată astfel: pe primul loc se află FCSB cu 33 puncte, la egalitate de puncte cu echipa de pe locul 2, Viitorul Constanța,  pe locul 3 se află CFR, cu 28 de puncte, pe locul 4 CSU Craiova cu 27 de puncte, pe locul 5 Dinamo București cu 26 de puncte, iar pe locul 6 Astra Giurgiu cu 23 de puncte.

În următoarea etapă, CSU Craiova va primi vizita celor de la FCSB, Viitorul va veni la Cluj să joace împotriva celor de CFR, Dinamo se va deplasa la Giurgiu pentru a juca cu cei de la Astra.

– Andrei Bocancea / Sursa fotografiei: YouTube