Elevii clujeni participă la Festivalul Mondial al Creativităţii de la Sanremo

Eveniment UBB Radio

Trupa de teatru “Audienţa Generală”, formată din elevi ai Liceului Teoretic “Lucian Blaga” şi ai Liceului de Informatică “Tiberiu Popoviciu” din Cluj–Napoca, va participa cu scurt-metrajul “Coffee with Love” la Festivalul Mondial al Creativităţii de la Sanremo. Evenimentul se va desfăşura în perioada 21-25 aprilie 2010 în Italia.

Thrillerul “Coffee with Love” cu o durată de 30 de minute este singura producţie românească prezentă în finală.

Trupa de teatru a fost înfiinţată în anul 2007  şi este condusă de profesorul Adrian Mureşan. Anul trecut, trupa de teatru a câştigat marele trofeu al festivalului “The Silver Dolphin” la secţiunea scurt metraj.

Andrada Lăutaru

Foto: LIR