Curs facultativ de chineză pentru semestrul II

Cultură Din oraş

Institutul Confucius organizează pentru semestrul al II-lea, din anul universitar 2016-2017, cursuri de chineză pe diferite nivele de cunoştinţe, ca un curs facultativ în contractul de studii şi în regim gratuit. Acestea se adresează tuturor studenţilor din cadrul Universităţilor Babeş-Bolyai, Cluj-Napoca.

Înscrierile se fac până pe data de 8 martie, la adresa de email confucius.cluj@yahoo.com, specificând numele, facultatea, specializarea, anul, numărul de telefon, emailul şi nivelul de limbă chineză.

Cursanţii Institutului Confucius vor avea ocazia să ia parte la Programe de schimb de studenţi sau Şcoala de vară din China 2017.

Institutul mai pune la dispozitia studenţilor cursuri de caligrafie şi pictură chinezească, precum şi cursul de Taichi care va explora stilul chinezesc traditional Taichi Quan.

Mădălina Pîrlog/Sursa fotografiei: Institutul Confucius