Cristian Tudor Popescu la UBB Radio

Din oraş Educaţie

Centrul de Analiză Politică din cadrul Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării a Universităţii Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca găzduieşte în perioada 28-30 noiembrie colocviul internaţional cu tema „Identitate românească în contextul identităţii europene”.

Astăzi de la ora 15:30 a avut loc dezbaterea cu tema “Cum suntem noi, românii­ ? – Calităţi şi defecte ale românilor” moderată de Ovidiu Pecican, invitaţi speciali la această discuţie fiind Cristian Tudor Popescu şi Emil Hurezeanu.

Jurnalistul Cristian Tudor Popescu a onorat invitaţia de a vizita studioul media al universităţii şi a zăbovit preţ de câteva minute alături de studenţii din redacţia UBB Radio: „Voi nu vedeţi din interior ce şansă este pentru voi acest post de radio, dar eu din afară, da!”

Colocviul continuă mâine de la ora 8:45 cu o nouă sesiune plenară moderată de Vasile Puşcaş la care este invitat Tom Gallagher de la University of Bradford.

foto: Thomas Câmpean