Circulaţia va fi restricţionată pe străzile Piezişă şi Ion Raţiu

Administraţie Social

Circulaţia rutieră pe străzile Piezişă (tronsonul cuprins între strada Clinicilor şi aleea auto spre complexul studenţesc) şi Ion Raţiu (între străzile Ep. Ioan Bob şi Napoca) va fi restricţionată, anunţă reprezentanţii Primăriei Cluj-Napoca.

În aceste zone au fost amplasaţi stâlpişori retractabili, astfel încât accesul va fi permis doar riveranilor. De asemenea, au fost montate camere de monitorizare a traficului pentru descurajarea actelor de vandalism. Măsurile au fost luate în scopul degajării străzilor de autovehicule parcate pe trotuare şi carosabil.

Riveranii sunt aşteptaţi să se prezinte până la data 15 noiembrie la camera 24 din cadrul Primăriei Cluj-Napoca pentru întocmirea documentelor şi a formalităţilor necesare accesării stâlpişorilor retractabili. Aceştia au nevoie de următoarele acte:

–          copie după Cartea de Identitate sau alte documente care să ateste domiciliul sau rezidenţa pe str. Piezişă, tronsonul cuprins strada Clinicilor şi aleea auto spre Complexul Studenţesc;

–          copie după talonul autovehiculului.