Ziua Porţilor Deschise la Centrul Cultural Francez

Cultură

Prima ediţie a Zilei Porţilor Deschise va fi organizată mâine la Centrul Cultural Francez.

Programul evenCentrul Cultural Francez oferă burse de studiuimentului va cuprinde diverse activităţi culturale: mini cursuri gratuite, reduceri la taxele de înscrierere la cursuri şi abonamente, ateliere de teatru de improvizaţie, proiecţii de scurtmetraje şi filme de animaţie, degustări de vinuri şi prezentarea programului de burse oferit de  Guvernul Francez dedicat studenţilor la nivel licenţă sau master.

Tot la Centrul Cultural Francez veţi putea participa chiar şi la cursuri gratuite de dans tradiţional indian, susţinute de o studentă franceză cu origini indiene.

Sunt aşteptaţi toţi tinerii şi cei interesaţi de lumea francofonă în intervalul 9-19 în cadrul Centrului Cultural Francez de pe strada I. C. Brătianu, nr. 22.

Adelina Pârvu