Biletele la TIFF 2012 vor fi puse în vânzare luni

Din oraş

Cei care vor să ia parte la evenimentele şi proiecţile din cadrul Festivalului Internaţional de Film Transilvania pot achiziţiona biletele începând de luni din mai multe locaţii.

Biletele pentru ediţia din acest an se găsesc la Cinema Florin Piersic, Cinema ARTA, Cinema VICTORIA, Casa de Cultură a Studenţilor, Piaţa Unirii, Odeon Cineplex dar şi la Casa TIFF. Publicul poate achiziţiona biletele de luni până joi în intervalul orar 11:00 – 18:00 şi de vineri până duminică între orele 9:00 şi 23:00.

Biletele de intrare au următoarele preţuri:

BILETE CUMPĂRATE CU ANTICIPAŢIE (cu minim o zi înaintea proiecţiei)

• Bilet de intrare obişnuit (valabil pentru o singură proiecţie): 8 lei
  • Bilet pentru elevi, studenţi şi pensionari: 6 lei (biletul se cumpără în baza prezentări  carnetului/legitimaţiei de elev/student, a cardului OMNIPASS sau a talonului de pensie; la intrarea în săli se vor solicita documentele mai sus-menţionate)

BILETE CUMPĂRATE ÎN ZIUA PROIECŢIEI FILMULUI

• Bilet de intrare unic (valabil pentru o singură proiecţie) pentru toate categoriile de spectatori: 10 lei.

BILETE CU REGIM SPECIAL

• Bilet de intrare pentru copii şi elevi: 5 lei (valabil doar pentru proiecţiile de film din programul EDUCATIFF, anunţate în program)
  • Bilet pentru proiecţiile în aer liber din Ursus Open Air: 7 lei
  • Bilet pentru proiecţiile de la Bonţida – Castelul Banffy:7 lei (02-03.06)
  • Bilet pentru proiecţii 3D: 15 lei
  • Bilet pentru Ceremonia de deschidere: 20 lei* (Piaţa Unirii, 01.06)
  • Bilet pentru Ceremonia de închidere: 25 lei* (Teatrul Naţional, 09.06)

Accesul la proiecţiile Mănăştur Open Air este gratuit.

Oana Alexa