AUDIO | Situaţia epidemiologică actuală impune modificări în structura anului şcolar curent

Educaţie UBB Radio

Astăzi la sediul Ministerului Educației, a avut loc ședința Comisiei de Dialog Social la care au luat parte, alături de reprezentanții Ministerului Educației, reprezentanții federațiilor sindicale reprezentative din învățământ și ai asociațiilor patronale, iar în calitate de invitați, reprezentanți ai elevilor, studenților și părinților. În cadrul şedinţei au fost vizate calendarul și modul de organizare a examenelor naționale, precum și propunerile de modificare a structurii anului școlar 2020-2021 la realitățile impuse de situația epidemiologică.

Sursa foto: Unsplash

Gălan Ana