(AUDIO) Prima dezbatere publică între candidaţii la funcţia de Rector

UBB UBB Radio

Prima dezbatere între candidaţii la funcţia de rector a Universităţii Babeş-Bolyai a avut loc miercuri, între orele 18:00-20:00, în sala 101 a Facultăţii de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării.

Dintre cei cinci candidaţi au participat doar trei: Prof. dr. Daniel David (Facultatea de Psihologie şi Ştiinţe ale Educaţiei), Acad. Prof. dr. Ioan-Aurel Pop (Facultatea de Istorie şi Filosofie) şi Prof. dr Enikő Vincze (Facultatea de Studii Europene).

Doi dintre candidaţi, şi anume Prof. dr. Decebal-Radu Ciurchea (Facultatea de Fizică) şi Prof. dr. Cristina Ciumaş (Facultatea de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor), au infirmat prezenţa la eveniment.

Dezbaterea organizată de redacţia site-ului www.democratieubb.ro a fost moderată de jurnalistul Mihnea Măruță.

Ascultă dezbaterea: