AUDIO | Masterclass susținut de Cosmin Savu în cadrul festivalului V for Visual

Din oraş Studenti

Jurnalistul de investigații Cosmin Savu a susținut un masterclass pe baza anchetei legate de traficul de persoane, în cadrul concursului V for Visual, organizat pentru studenții Facultății de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării, din Cluj-Napoca.

Cosmin a prezentat ancheta, pe baza materialului video prezentat la România, te iubesc și a povestit cum a ajuns să facă live din Paris cu Catedrala Notre Dame. Totodată a dezvăluit cum s-a defășurat pas cu pas ancheta, cum s-a deplasat în Paris, Londra și Țăndărei, cum a reușit sau nu să vorbească cu oamenii de acolo, dar cel mai important, cum își realizează investigațiile.

La  finalul prezentării, doritorii din public au putut să-i adreseze lui Cosmin întrebări, pentru a putea clarifica toate curiozitățile.

– Foto și audio: Bilț Teodora-Maria