AUDIO | Conferința “Putin’s Fear of the Past” cu profesorul olandez Albert van Goudoever la FSPAC

Din oraş Educaţie

Profesorul Albert van Goudoever, de la University College Utrecht (Olanda), a susținut miercuri, 29 martie, la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării (FSPAC) o conferință pe tema “Putin’s Fear of the Past. 100 years Russian Revolution 1917.

Albert Goudoever a ținut un discurs studenților prin care a vrut să explice de ce trecutul actualului președinte, Vladimir Putin, ne poate ajuta să înțelegem de ce își dorește să câștige și următoarele alegeri.

Întâlnirea cu profesorul olandez Albert van Goudoever a fost una interactivă deoarece la finalul discursului studenții i-au adresat întrebări și au primit explicații suplimentare.

Evenimentul a fost organizat de către Departamentul de Științe Politice din cadrul FSPAC.

Iulia Magyari/Sursa fotografiilor: Iulia Magyari