AUDIO | Cel mai mare festival studențesc din țară, Unifest, a avut loc în toate marile centre universitare din țară

Studenti

În perioada 4-14 noiembrie are loc cel mai mare festival studențesc din România. Festivalul este organizat de către Uniunea Studenților din România și anul acesta a ajuns la cea de-a 15 ediție. Centre universitare din București, Oradea, Cluj, Iași, Timișoara, Arad, Sibiu, Târgoviște, Constanța, Craiova, Suceava și Târgu-Mureș au oferit studenților în perioada festivalului bilete gratuite la mai multe evenimente. În fiecare an, festivalul se încheie cu un mega concert care are loc în capitală și care este destinat studenților de pretutindeni.

– Realizat de Mălina Hăineală / Sursa fotografiei: Facebook Festivalul UNIFEST