AUDIO | Campania “Fii tu Moş Crăciun pentru el” a ajuns la final

Eveniment

Două studente de la Facultatea de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării derulează campania ,,Fii tu Moş Crăciun pentru el” , în perioada 10-17 decembrie în cafeneaua CUPPA CAFFEE ( Bogdan Petriceicu Hașdeu 2).
Csalai Mihaela, una dintre studentele care organizează această campanie declară: ,,Este o cauză în care credem și simțim nevoia de a face ceva pentru aceste creaturi, care nu sunt decât niște suflete iubitoare și loiale. Facultatea noastră a îmbrățișat aceată inițiativă, și ne sprijină în colectarea hranei pentru patrupede. Ne dorim ca și comunitatea clujeană să-și deschidă sufletul spre acest gest atât de simplu, dar de o însemnătate importantă: donarea.”

Oana Doroșenco

Sursa foto: Afișul oficial al evenimentului