„Hai la o cafea” la Universitatea „Babeș-Bolyai”

Din oraş Divertisment

Campania „Hai la o cafea” a început astăzi și se va desfășură în următoarele trei zile. Voluntarii vor vinde ceai de fructe de pădure, ceai de mentă și cafea la prețul de 1 leu, dar și căni cu sigla campaniei la prețul de 5 lei. Banii strânși în cadrul proiectului vor fi donați studenților orfani și celor din centrele de plasament care studiază la Universitatea „Babeș-Bolyai”.

„În anii trecuți chiar am avut mulți clienți. Sperăm ca anul acesta să meargă bine, chiar dacă afară nu e zăpadă, nu e frig. Acum sperăm ca Moș Nicolae să ne aducă mai mulți doritori de ceai și cafea. Oferta de anul acesta este mai restrânsă, dar să vedem cum merge și poate o diversificăm de la anul.”,  ne-a declarat Ionela Zaharia, unul dintre masteranzii voluntari.

Locațiile sunt  sediul central al Universității „Babeș-Bolyai”, sediul central al Facultății de Drept și cel al Facultății de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării.

Ana Giol