“Studenţii” de la rugby au învins acasă

Din oraş Sport

Echipa de rugby a Universităţii Cluj a învins astăzi împotriva contracanditatei de pe locul 6, CRM Universitatea de Vest Timişoara cu un scor decisiv de 20-15Echipa de rugby a Universităţii Cluj a învins astăzi împotriva contracanditatei de pe locul 6, CRM Universitatea de Vest Timişoara cu un scor decisiv de 20-15.

Partida s-a disputat în incinta Parcului Sportiv “Iuliu Haţieganu” şi a însemnat meciul 3 din cadrul play-off-ului Diviziei Naţionale de rugby masculin. În urma victoriei de pe teren propriu, studenţii şi-au asigurat locul 5 în clasamentul final, rezultat cu care vor şi încheia campionatul chiar dacă mai sunt etape de jucat.

„Este un rezultat bun, care ne asigură locul cinci, dar nu sunt mulţumit de evoluţia băieţilor pe teren. A fost un joc destul de slab  şi sunt total nemultumit pentru că nu au respectat demersurile de la antrenamente”, a declarat antrenorul “U” Cluj, Octavian Chihaia.

În următoarea etapă, elevii antrenaţi de Chihaia vor întâlni în deplasare echipa Farul Constanţa.

Alina Solovăstru

Foto: www.ucluj.ro