Studenţii au învins la volei

Din oraş Sport

Voleibaliştii de la “U” Cluj au învins pe teren propriu,echipa Ştiinţa Explorări Baia Mare cu scorul de: 3-1 (21-25, 28-26, 25-14, 25-19)Voleibaliştii de la "U" Cluj au învins pe teren propriu, echipa Ştiinţa Explorări Baia Mare, cu scorul de: 3-1 (21-25, 28-26, 25-14, 25-19).

Partida disputată în cadrul play-off-ului s-a jucat în incinta Sălii Sporturilor “Horia Demian” şi a reprezentat cel de-al doilea meci din confruntarea pentru locurile 5-6. După primul set câştigat de oaspeţi, studenţii revin pe tabela de marcaj, câştigând urmatoarele trei seturi cu avantaje de:2, 11, respectiv 6 puncte.

“Deşi am început mai greoi am reuşit, pe parcursul meciului,  să ne impunem şi să câştigăm cu 3-1. Sperăm ca în deplasare să dăm dovadă de mai multă concentrare şi să obţinem o nouă victorie”, a declarat antrenorul echipei, Ciontoş Vasile.

Meciul 3, pentru locurile 5-6 din play-off,  se va juca în deplasare, la Baia Mare.

Alina Solovăstru

Foto: Laura Mureşan