S-a decis programul Ligii I

Sport UBB Radio

Campioana României CFR Cluj va debuta în sezonul 2010-2011 al Ligii I în compania formaţiei Universitatea Craiova, în deplasare, pe data de 24 iulie, iar Universitatea Cluj va întâlnii acasă, Steaua Bucureşti.

Programul partidelor din turul campionatului, ediţia 2010-2011, a Ligii I este următorul:

Etapa I (24 iulie)

Rapid – FC Vaslui

FCM Târgu Mureş – FC Braşov

Universitatea Cluj – Steaua

Universitatea Craiova – CFR Cluj

FC Timişoara – Gloria Bistriţa

Victoria Brăneşti – Gaz Metan Mediaş

Astra Ploieşti – Dinamo

Sportul Studenţesc – Oţelul Galaţi

Internaţional Curtea de Argeş – Unirea Urziceni

Etapa a II-a (31 iulie)

FC Vaslui – FCM Târgu Mureş

FC Braşov – Universitatea Cluj

Steaua – Universitatea Craiova

CFR Cluj – Victoria Brăneşti

Gloria Bistriţa – Astra Ploieşti

Gaz Metan Mediaş – FC Timişoara

Dinamo – Sportul Studenţesc

Oţelul Galaţi – Internaţional Curtea de Argeş

Unirea Urziceni – Rapid

Etapa a III-a (7 august)

Rapid – Oţelul Galaţi

FCM Târgu Mureş – Unirea Urziceni

Universitatea Cluj – FC Vaslui

FC Timişoara – CFR Cluj

Victoria Brăneşti – Universitatea Craiova

Astra Ploieşti – Gaz Metan Mediaş

Sportul Studenţesc – Gloria Bistriţa

Internaţional Curtea de Argeş – Dinamo

FC Braşov – Steaua

Etapa a IV-a (14 august)

Universitatea Craiova – FC Timişoara

FC Vaslui – FC Braşov

Steaua – Victoria Brăneşti

CFR Cluj – Astra Ploieşti

Gloria Bistriţa – Internaţional Curtea de Argeş

Gaz Metan Mediaş – Sportul Studenţesc

Dinamo – Rapid

Oţelul Galaţi – FCM Târgu Mureş

Unirea Urziceni – Universitatea Cluj


Etapa a V-a (21 august)

Rapid – Gloria Bistriţa

FCM Târgu Mureş – Dinamo

Universitatea Cluj – Oţelul Galaţi

FC Timişoara – Victoria Brăneşti

Astra Ploieşti – Universitatea Craiova

Sportul Studenţesc – CFR Cluj

Internaţional Curtea de Argeş – Gaz Metan Mediaş

FC Vaslui – Steaua

FC Braşov – Unirea Urziceni

Etapa VI-a (28 august)

Universitatea Craiova – Sportul Studenţesc

Victoria Brăneşti – Astra Ploieşti

Steaua – FC Timişoara

CFR Cluj – Internaţional Curtea de Argeş

Gloria Bistriţa – FCM Târgu Mureş

Gaz Metan Mediaş – Rapid

Dinamo – Universitatea Cluj

Oţelul Galaţi – FC Braşov

Unirea Urziceni – FC Vaslui

Etapa a VII-a (11 septembrie)

Rapid – CFR Cluj

FCM Târgu Mureş – Gaz Metan Mediaş

Universitatea Cluj – Gloria Bistriţa

Astra Ploieşti – FC Timişoara

Sportul Studenţesc – Victoria Brăneşti

Internaţional Curtea de Argeş – Universitatea Craiova

FC Vaslui – Oţelul Galaţi

FC Braşov – Dinamo

Unirea Urziceni – Steaua

Etapa a VIII-a (18 septembrie)

Universitatea Craiova – Rapid

FC Timişoara – Sportul Studenţesc

Victoria Brăneşti – Internaţional Curtea de Argeş

Steaua – Astra Ploieşti

CFR Cluj – FCM Târgu Mureş

Gloria Bistriţa – FC Braşov

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Cluj

Dinamo – FC Vaslui

Oţelul Galaţi – Unirea Urziceni

Etapa a IX-a (25 septembrie)

Rapid – Victoria Brăneşti

FCM Târgu Mureş – Universitatea Craiova

Universitatea ClujCFR Cluj

Sportul Studenţesc – Astra Ploieşti

Internaţional Curtea de Argeş – FC Timişoara

FC Vaslui – Gloria Bistriţa

FC Braşov – Gaz Metan Mediaş

Oţelul Galaţi – Steaua

Unirea Urziceni – Dinamo

Etapa a X-a (2 octombrie)

Universitatea Craiova – Universitatea Cluj

FC Timişoara – Rapid

Victoria Brăneşti – FCM Târgu Mureş

Astra Ploieşti – Internaţional Curtea de Argeş

Steaua – Sportul Studenţesc

CFR Cluj – FC Braşov

Gloria Bistriţa – Unirea Urziceni

Gaz Metan Mediaş – FC Vaslui

Dinamo – Oţelul Galaţi

Etapa a XI-a (16 octombrie)

Rapid – Astra Ploieşti

FCM Târgu Mureş – FC Timişoara

Universitatea Cluj – Victoria Brăneşti

Internaţional Curtea de Argeş – Sportul Studenţesc

FC Vaslui – CFR Cluj

FC Braşov – Universitatea Craiova

Dinamo – Steaua

Oţelul Galaţi – Gloria Bistriţa

Unirea Urziceni – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XII-a (23 octombrie)

Universitatea Craiova – FC Vaslui

FC Timişoara – Universitatea Cluj

Victoria Brăneşti – FC Braşov

Astra Ploieşti – FCM Târgu Mureş

Sportul Studenţesc – Rapid

Steaua – Internaţional Curtea de Argeş

CFR Cluj – Unirea Urziceni

Gloria Bistriţa – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – Oţelul Galaţi

Etapa a XIII-a (30 octombrie)

Rapid – Internaţional Curtea de Argeş

FCM Târgu Mureş – Sportul Studenţesc

Universitatea Cluj – Astra Ploieşti

FC Vaslui – Victoria Brăneşti

FC Braşov – FC Timişoara

Gloria Bistriţa – Steaua

Dinamo – Gaz Metan Mediaş

Oţelul Galaţi – CFR Cluj

Unirea Urziceni – Universitatea Craiova

Etapa a XIV-a (6 noiembrie)

Rapid – Steaua

Universitatea Craiova – Oţelul Galaţi

FC Timişoara – FC Vaslui

Victoria Brăneşti – Unirea Urziceni

Astra Ploieşti – FC Braşov

Sportul Studenţesc – Universitatea Cluj

Internaţional Curtea de Argeş – FCM Târgu Mureş

CFR Cluj – Dinamo

Gaz Metan Mediaş – Gloria Bistriţa

Etapa a XV-a (13 noiembrie)

FCM Târgu Mureş – Rapid

Universitatea Cluj – Internaţional Curtea de Argeş

FC Vaslui – Astra Ploieşti

FC Braşov – Sportul Studenţesc

Steaua – Gaz Metan Mediaş

Gloria Bistriţa – CFR Cluj

Dinamo – Universitatea Craiova

Oţelul Galaţi – Victoria Brăneşti

Unirea Urziceni – FC Timişoara

Etapa a XVI-a (20 noiembrie)

Rapid – Universitatea Cluj

FCM Târgu Mureş – Steaua

Universitatea Craiova – Gloria Bistriţa

FC Timişoara – Oţelul Galaţi

Victoria Brăneşti – Dinamo

Astra Ploieşti – Unirea Urziceni

Sportul Studenţesc – FC Vaslui

Internaţional Curtea de Argeş – FC Braşov

CFR Cluj – Gaz Metan Mediaş

Etapa a XVII-a (27 noiembrie)

Universitatea Cluj – FCM Târgu Mureş

FC Vaslui – Internaţional Curtea de Argeş

FC Braşov – Rapid

Steaua – CFR Cluj

Gloria Bistriţa – Victoria Brăneşti

Gaz Metan Mediaş – Universitatea Craiova

Dinamo – FC Timişoara

Oţelul Galaţi – Astra Ploieşti

Unirea Urziceni – Sportul Studenţesc.

Sezonul de primăvară va începe la 18 februarie 2011, cu etapa a XX-a, deoarece primele două etape din retur se vor disputa în 4 decembrie, respectiv 11 decembrie a.c, iar campionatul se va încheia în 21 mai 2011.

__________________

Mihaela Cora

foto:prosport.ro

leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

related posts