Victorie pentru “U” la revenirea lui Senocico

“U” Jolidon a câştigat meciul împotriva celor de la Ştiinţa Bacău cu 32-24 (la pauza 13-11), din etapa a XIX-a a Ligii Naţionale de handbal feminin.

Gheorghe Covaciu, antrenorul Jolidonului a declarat că: “Este o victorie tristă pentru mine fiindcă fetele n-au înţeles nimic din ce am păţit cu Braşov.”

Cea mai bună jucătoare a meciului a fost portăriţa Universităţii, Petroczi Viktoria cu 12 parade, iar în topul marcatoarelor pentru “U” sunt Elena Paraschiv, Elena Dincă şi Simona Vintilă fiecare cu câte 5 goluri. Mihaela Senocico a revenit în echipa Jolidonului după o pauză de aproape un an, la patru luni după ce a născut, iar în acest meci a marcat două goluri.