Victorie pentru “U” Mobitelco în faţa ungurilor de la Albacomp

“U” Mobitelco s-a impus aseară pe teren propriu în faţa ungurilor de la Albacomp Szekesfehervar  cu un total decisiv de 109 – 82 (15-19, 23-16, 30-24, 37-17), într-un meci care contează pentru calificarea în finala Ligii Europei Centrale.

Clujenii s-au impus în faţa"U" Mobitelco s-a impus aseară pe teren propriu în faţa ungurilor de la Albacomp Szekesfehervar  cu un total decisiv de 109 - 82 (15-19, 23-16, 30-24, 37-17), într-un meci care contează pentru calificarea în finala Ligii Europei Centrale gazdelor încă din primele minute a primei reprize conducând deliberat pe tabela de marcaj în faţa oaspeţilor, fapt ce le-a adus o nouă victorie în palmares.

Principalii marcatori care au înscris pentru “U” Mobitelco au fost: Lawrence cu 26 puncte, Silvăşan 23, Cuic 19, Krstanovic 15, Medvedj 9, Lăpuşte 7, Chetreanu şi Jocovic cu câte 5 puncte. Pentru formaţia adversarilor s-au remarcat  Radovic cu 18 puncte, Bodi 14, Hanga 11, Keller 10, Antal 7, Simon 6 şi Banks cu 5 puncte.

La meci au asistat aproximativ 1500 de spectatori, iar la finalul partidei, copiii au primit cadouri din partea Moşului, care au constat în mingi oferite de Ancada, calendare şi poze cu echipa împărţite de conducerea “U” Mobitelco.

În ultimul meci din grupa A a Ligii Europei Centrale “studenţii” lui Ţenter vor evolua în deplasare, în data de 19 decembrie împotriva cehilor de la BC Prostejov.