Spectacole gratuite la Teatrul de Păpuşi “Puck” pentru copiii cu nevoi speciale

Cultură

Hansel şi Gretel

În cadrul programului “Săptămâna bunăvoinţei” vor fi prezentate la Teatrul de Păpuşi “Puck” o serie de spectacole gratuite pentru copiii din şcolile speciale. Punguţa cu doi bani

Astfel, în perioada 2–8 noiembrie vor avea acces liber la teatrul de păpuşi, elevii de la Liceul pentru Deficienţi de Auz, Liceul pentru Deficienţi de Vedere, Şcoala Specială pentru Deficienţi de Auz Nr. 2, Centrul de Plasament „Prichindel”, Centrele Speciale Bathory, grădiniţele speciale, precum şi Şcoala Specială Transilvania Baciu.

Spectacolele prezentate cu acest prilej sunt: Hansel şi Gretel, Croitoraşul cel isteţ, Teatrul umbrelor, Muzicanţii din Bremen şi Albă ca Zăpada.

Mara Rusu