AUDIO | Minaur Baia Mare Câștigă în deplasare la „U” Cluj și rămâne cu șanse la play-off

Sport

Minaur Baia Mare s-a impus în fața Universității Cluj, Alexandu Csepreghi fiind cel mai bun marcator al oaspeților, cu 7 reușite. Meciul a fost unul echilibrat, Universitatea ținând aproape în multe momente ale jocului. În finalul meciului, „Studenții” au avut șansa să egaleze și să obțină primele puncte. Experiența băimărenilor le-a adus vitctoria, 27-25. „U” Cluj rămâne fără puncte, în timp ce Baia Mare rămâne cu șanse la play-off.

La finalul partidei, Alexandru Csepreghi și Tudor Botea, jucători ai echipei din Baia Mare, ne-au oferit câteva declarații:

Alex Csepreghi

Tudor Botea

Material realizat de Răzvan Dan și Cristian Cozmaciuc / Fotografie: Krisztian Bucsi