“Ora de cultură” la Primăria Cluj-Napoca

Administraţie Cultură

Primăria Cluj-Napoca propune elevilor "Ora de cultură"

Elevii clujeni vor putea viziona spectacole de operă, teatru, film şi muzică gratuit sau la preţuri mult reduse.

Acest lucru va fi posibil datorită iniţiativei Primăriei Cluj-Napoca de a promova cultura în cadrul proiectului “Ora de cultură”.

Programul este destinat elevilor clujeni din ciclurile gimnaziale sau liceale şi are ca scop creşterea apetitului pentru cultură al acestora. Primarul Sorin Apostu susţine că acest proiect “este alternativa pentru parteneriatul pe care Inspectoratul Şcolar a găsit de cuviinţă să-l încheie cu Clubul Bamboo.”

“Ora de cultură” va debuta în luna aprilie şi este rezultatul parteneriatului dintre Primărie, Consiliului Local şi cele mai importante instituţii din domeniul cultural.

Galgoczy Gabriel

Foto: Laura Mureşan