Târg de cadouri la EXPO Transilvania

Din oraş Eveniment

Cel mai mare târg dedicat sărbătorilor de iarnă din Transilvania s-a deschis astăzi la Centrul expozitional din Cluj-Napoca. Aflat la ediția XVI, târgul va fi deschis până în 12 decembrie. Mulți dintre expozanți se află la acest eveniment pentru prima oară.

„E primul an în care participăm la Cluj sau la orice alt târg și ne așteptăm să meargă bine. Am încercat să punem prețuri rezonabile”, ne-a declarat unul dintre participanți.

Vizitatorii pot găsi aici diferite produse, de la îmbrăcăminte, până la decorațiuni pentru sărbători. Pe lângă acestea, se organizează și o tombolă. Zilnic, între orele 12.00-20.00 persoanele care intră în expoziție au șansa să câștige unul dintre cele 16 premii atractive.

Din 5 decembrie se va desfășura o serie de concerte în incinta Pavilionului expoziţional, susținută de elevii și studenții clujeni.

[imagebrowser id=111]

Diana Mărginean