CFR Cluj – FCM Tg. Mureş 2-0

CFR Cluj a câştigat meciul din optimile Cupei României contra celor de la FCM Tg. Mureş, cu scorul de 2-0 şi astfel s-a calificat în sferturile competiţiei. Golurile au fost marcate de Bjelanovic şi Sforzini în minutele 32 respectiv 89.

min.90+3: partida a luat sfârşit;

min.89:  GOL CFR- Sforzini înscrie din faţa porţii: CFR Cluj-FCM Tg. Mureş 2-0;

min.88: cartonaş galben pentru CFR- a fost avertizat Batin;

min.87: schimbare la CFR- iese Bud, intră Sforzini;

min.78: ocazie pentru FCM – Vancea primeşte o pasă, în careu, de la Roman, dar trimite peste poartă;

min.72: schimbare la CFR- iese Bjelanovic, intră Batin;

min.71: cartonaş galben pentru FCM- a fost avertizat Casquero;

min.65: schimbare la FCM Tg. Mureş- iese Vârtic, intră Donadoni;

min.61: schimbare la CFR- iese Bastos, intră Edimar;

min.58: ocazie pentru CFR- Bud ratează incredibil din faţa porţii;

min.51: ocazie pentru CFR- Bastos trimite, de la marginea careului in braţele portarului Şteţca;

min.46: schimbare la FCM Tg. Mureş: iese Dan Matei, intră Sosa;

min.46: a început repriza secunda;

min.45:  PAUZĂ! CFR Cluj-FCM Tg. Mureş 1-0;

min.38: ocazie pentru FCM- Târnăveanu, primeşte o pasă în adâncime şi are o execuţie fabuloasă, de la 30 m, central, dar mingea loveşte bara din stânga lui Stăncioiu;

min. 33: ocazie pentru FCM- Vancea primeşte o minge în careul clujean, dar şutul sau la colţul lung este respins de Stăncioiu;

min.32:  GOL CFR – Bjelanovic înscrie cu o lovitură de cap, din centrarea lui Veloso: CFR Cluj-FCM Tg. Mureş 1-0;

min.27: ocazie pentru CFR- Bastos scapă pe partea stângă, trimite în careu pentru reluarea lui Bud, dar mingea trece peste poartă;

min.25: CFR-ul domină steril, mureşenii fiind foarte bine aşezaţi în teren;

min.18: ocazie pentru CFR- acţiune de atac frumoasă a ceferiştilor la capătul căreia Peralta şutează din marginea careului, dar portarul oaspeţilor reţine;

min.15: ocazie pentru CFR , lovitura de cap a lui Bud este prinsă de Şteţca;

min.12: ocazie pentru CFR Cluj: Bastos îl gaseşte cu o minge în careu pe Bjelanovic, dar şutul atacantului feroviar loveşte bara din stânga lui Şteţca;

min 9: ocazie pentru FCM la capătul unei faze de atac prelungite, un jucător mureşean finalizează cu şut dar mingea se duce peste poartă

min.7: cartonaş galben pentru Mureş: a fost avertizat Vârtic;

min.1: a început partida;