Ziua Europei sărbătorită și la Cluj

Eveniment

Biblioteca ”Octavia Goga”, instituție culturală aflată în subordinea Consiliului Județean Cluj, organizează a X-a ediție a concursurilor adresate elevilor din instituțiile de învățământ din județul Cluj sub denumirea ”Împreună, mai puternici”.

Concursurile sunt organizate cu ocazia Zilei europei si se desfăsoară pe mai multe categorii, în funcție de vârstă:

-9 mai 2012, ora 11:00: concurs pentru elevii din clasele I-IV;

-10 mai 2012, ora 11:00: concurs de verificare a cunoștințelor referitoare la statele membre ale Uniunii Europene pentru elevii din clasele V-VIII;

-11 mai 2012, ora 11:00: concurs de verificare a cunoștințelor referitoare la statele membre ale Uniunii Eurpoene pentru elevii caselor IX-XII;

Fiecare echipă va participa cu câte o echipă alcătuită din trei elevi pentru fiecare categorie de vârstă.

Înscrielie au loc începând din data de 27 aprilie până pe 7 mai 2012, între orele 8:00-16:00 la Secretariatul Bibliotecii Județene ”Octavia Goga” Cluj.

Mădălina Gorschi