Victorie în minimum de seturi pentru “U” Cluj

Echipa de volei masculin a Universităţii Cluj a câştigat, cu scorul de 3-0, meciul disputat împotriva celor de la SCMU Craiova, din etapa XX a Diviziei A.

“U” Cluj a început foarte bine meciul şi în doar câteva minute au avut un avantaj de 4 puncte. Băieţii s-au mobilizat bine şi au câştigat primul set cu  25-13. Cea mai mare diferenţă de scor dintre cele două formaţiuni a fost de 14 puncte pentru echipa din Cluj. Momentul cel mai dificil al meciului a venit în setul al doilea când ‘U’ Cluj a fost condusă cu 6 puncte. Jucătorii au făcut câteva puncte foarte frumoase reducând astfel din diferenţă, iar la finalul setului tabela arăta 28-26 pentru ‘U’.

Elevii lui Vasile Ciontos au câştigat fără probleme şi setul al treilea cu 25-17, dar şi cu această victorie rămân pe locul opt în clasamentul Diviziei A.