Victorie în Europa pentru „U” Mobitelco

"U" mobitelco„U” Mobitelco a învins aseară,  în deplasare, în primul meci din Liga Europei Centrale formaţia din Ungaria, Albacomp Székesfehérvárcu, un total de 78-90 (40-36).

Dacă în primele două sferturi ale disputei echipa gazdă a început în forţă meciul şi a reuşit să oprească atacurile clujenilor, în cea de a doua repriză “studenţii” lui Ţenter s-au mobilizat şi au reuşit  victoria.

Principalii marcatori care au punctat pentru formaţia clujeană au fost: Silvăşan 22 puncte, Lawrence 15, Cuic 15, Mocanu 10, Muntean 8, Chetreanu 7, Medvedj 5, Lăpuşte şi Krstanovic câte 4 puncte. Pentru gazde au înscris: Bodi 22 puncte, Radovic 14, Keller 13, Simon 11, Lee 9, Madar 4, Bonner 3 şi Antal 2 puncte.

În următoarea etapă din campionatul intern, care se va juca mâine, “U” Mobitelco va întâlni pe teren propriu formaţia CSM Oradea. Partida se va disputa de la ora 18:30, iar biletele pot fi achiziţionate de la casa de bilete a Sălii Sporturilor “Horia Demian”.