Victor Ponta îi susţine pe Marius Nicoară şi Horea Uioreanu la alegerile locale [foto]

Din oraş Politic

Preşedintele PSD Victor Ponta a avut astăzi câteva runde de discuţii cu privire la campania electorală şi stagiul în care se află USL în judeţul Cluj, declarându-şi susţinerea pentru cei doi candidaţi.

Împreună cu co-preşedintele Crin Antonescu, el fiind ieri la Târgul Mureş, Victor Ponta vizitează  teritoriile să vadă în ce stadiu sunt pregătirile pentru alegeri.

“Am venit astăzi la Cluj pentru a mă întâlni cu colegii mei şi ceilalţi colegi care vor candida la Cluj. Mergem peste tot să vedem cum merg lucrurile pentru alegeri. În Cluj Uniunea Social Liberală este pe finalizare şi are tot sprijinul din partea PSD.” a declarat Victor Ponta.

Acesta a mai conchis că oamenii din Transilvania au nevoi şi aşteptări speciale, diferite faţă de celelalte zone ale ţării.

La începutul conferinţei de presă Horea Uioreanu i-a oferit un cadou mai deosebit lui Victor Ponta: o caricatură cu faţa social democratului.

[flagallery gid=21 name=”Gallery”]

Mihai Cistelican