Universitatea Cluj a promovat în liga a doua

Sport

Universitatea Cluj a obținut a doua promovare consecutiva și a promova în liga a doua. Echipa clujeana a învins-o astăzi cu 7-0 pe Gaz Metan 2, asigurându-și matematic promovarea.

În fața a 4.000 de spectatori, Florescu, Goga și ceilalți jucători experimentați ai Universității Cluj au reușit să obțină victoria izbăvitoare. Spectatorii au intrat pe teren după fluierul final, unde au sărbătorit alături de elevii lui Adrian Falub.

”Ne dorim să încheiem campionatul încă de duminică, iar ceilalţi jucători să aibă prilejul să evolueze mai mult în restul partidelor. Vrem să ne bucurăm alături de fani după joc”, a spus Mihai Onicaş, unul dintre veteranii echipei.

În 2019, U Cluj va aniversa 100 de ani de la înființare.

– Bilț Teodora-Maria / Sursa fotografiei: Ziarul Unirea