UBB dă startul campaniei de donare de sânge

Din oraş UBB

Studenţii clujeni şi nu numai vor avea ocazia să doneze sânge pentru cei care au nevoie, în perioada 20-24 Noiembrie. Universitatea Babeş-Bolyai, în parteneriat cu Universitatea de Ştiinţe Agricole şi Medicină Veterinară din Cluj-Napoca, Centrul Regional de Transfuzie Sanguină Cluj şi Centrul de Transfuzie Sanguină Târgu-Mureş organizeazã, în perioada 20-24 noiembrie 2017, campania “Donãm împreună, UBB dă startul”.

Campania se va derula timp de 5 zile la:

• sediul Centrului Regional de Transfuzie Cluj în 20-21 noiembrie;
  • Centrul mobil de donare sânge;
  • Parcul Sportiv Iulia Haţieganu în 22 noiembrie;
  • campusul   Universitãţii   de   Ştiinţe  Agricole   şi   Medicină  Veterinară   din   Cluj,   în   23 noiembrie;
  • campusul Universităţii de Ştiinţe Economice şi Gestiunea Afacerilor, în 24 noiembrie.

Donatorii se pot prezenta la Centrul de Transfuzie Sanguină din Cluj-Napoca între orele 7:30-13:00, iar la Centrul Mobil de donare sânge între 08:00-13:00. Cea de-a 4 a ediţie a campaniei “Donăm împreunã, UBB dă startul” cuprinde şi un program de informare şi educare a tinerilor pe tema donării de sânge.

– Mădălina-Maria Stînea / Sursa foto: www.newsbv.ro