Teatrul ”Puck” pentru copiii cu nevoi speciale

Educaţie

ziuadecj.realitatea.net

Teatrul de cultura ”Puck” prezintă două spectacole pentru copiii cu nevoi speciale, în cadrul celei de-a unsprezecea ediție a programului artistic ”Săptămâna bunăvoinței”.

Elevii de la Școala Specială Gimnazială ”Transilvania” din comuna Baciu, vor putea urmări gratuit spectacolul de ventrilocie și magie care va avea loc miercuri, 25 noiembrie incepând de la ora 10.

Piesa ”Elefănțelul curios” se va desfășura în limba maghiară joi, 26 noiembrie de la ora 12 și va putea fi urmărit de elevii Școlii Speciale Gimnaziale ”Kozmutza Flora”. Programul ”Săptămâna Bunăvoinței” a fost lansat în 2004 și are ca scop promovarea toleranței, empatiei și sprijinului oferit persoanelor defavorizate, folosind actul artistic ca mijloc de comunicare.

Eva Apati / Sursa fotografiei: ziuadecj.realitatea.net