SWIM in the Digital World – Ziua 12

Educaţie Internaţional

img_3054

Tinerii studenţi au continuat astăzi documentarea pentru cele două studii de caz din cadrul seminarului “Swim in the Digital World”.

Studenţii europeni s-au împărţit pe echipe, au căutat informaţii referitoare la studiile de caz “Vod” şi “Younect”, care vor fi prezentate vineri, 12 iunie, în faţa unui juriu specializat. Aceştia au discutat despre abordările pe care le pot da fiecărui “case study”, au realizat un plan detaliat şi au început organizarea prezentărilor.

Mâine, studenţii vor vizita Sibiul. Aici vor participa la o conferinţă organizată de Adrian Bucura, şeful Serviciului Informatică din cadrul Primăriei Sibiu, care va prezenta implicarea Seviciului în Programul Sibiu 2007.

Mihai Crişan