Swim in the Digital World – Ziua 6 şi 7

Educaţie Eveniment

,,Swim-eri" au finalizat studiile de caz  şi sunt pregătiţi să le prezinte în faţa juriului specializat.,,Swim-eri” au finalizat studiile de caz şi sunt pregătiţi să le prezinte în faţa juriului specializat.

Tineri europeni au reuşit să îşi structureze informaţiile după un plan propriu bine conceput. Aceştia au făcut ultimile modificări asupra studiilor de caz MOFILM Mobile Short Film Festival şi Festivalul Internaţional de Film Transilvania.

De asemenea studenții din cadrul proiectului SWIM in the digital world au avut ocazia să revizuiască ceea ce au lucrat timp de patru zile. Aceştia au adăugat mici filmuleţe în realizarea studiilor de caz pentru a avea în final garanţia reuşitei în faţa juriului .

Prezentarea şi dezbaterea studiilor de caz va avea loc mâine de la ora 10:00, la Facultatea de Ştiinţe Politice, Administrative şi ale Comunicării. Tot mâine ,,swim-erii “europeni vor avea oportunitatea să îşi exprime propriile ideei în legătură cu temele propuse anul acesta de seminar. La finalul zilei de mâine va avea loc şi ceremonia oficială de închidere a Swimului pentru grupa1 formată din studenţi din cele şase ţări europene.

Seminarul Internaţional Swim in the Digital World va continua cu grupa doi în perioada 4-14 iunie.

Ioana Balea