Swim in the Digital World – Ziua 5

Educaţie Internaţional

Studenti participanti la seminarul SWIM pregatesc prezentarea studiului de caz

Studenţi europeni progresează în realizarea studiilor de caz.

,,Swim-erii” au lucrat şi astăzi la pregatirea studiilor de caz despre MOFILM Mobile Short Film Festival şi Festivalul Internaţional de Film Transilvania în cadrul seminarului internaţional SWIM in the Digital World .

Aceştia şi-au distribuit sarcinile între ei şi au lucrat în grupe în funcţie de temă, astfel încât să poată surprinde toate punctele esenţiale ale subiectelor.

Aceasta a fost ultima zi în care studenţii au lucrat la aceste teme, pentru ca din ziua a şasea grupele să schimbe între ele subiectele.

Cele două studii de caz vor fi prezentate vineri în faţa unui juriu specializat care va hotărî care dintre cele două echipe va câştiga.