Studenții vor fi informați despre beneficiile programelor finanțate prin programul Regio

Din oraş Eveniment

Sesiunea are ca scop informarea studenților și a masteranzilor cu privire la beneficiile programelor finanțate prin programul Regio – în Regiunea Nord-Vest. Evenimentul este organizat de Ministerul Dezvoltării Regionale și Turismului. Întâlnirea are loc în 29 noiembrie, la Hotelul Han Fullton, începând cu ora 09:30,.

Acest eveniment face parte din Planul de Acțiuni 2011 pentru implementarea Planului de comunicare pentru Programul Opera’ional Regional (POR) 2007-2013. De asemenea, programul îi ajută pe tineri în alegerea perspectivei pentru viitoarea lor carieră.

Sesiunile de informare ale studenților vor continua și în alte două centre universitare din țară. Acestea își propun să aducă în atenția tinerilor sprijinul, implicarea și contribuția Uniunii Eurpene la dezvoltarea echilibrată a regiunilor României, dar și importanța pe care aceste proiecte o au în regiunile în care se implemntează.

Anca Baciu