Studenţii sunt așteptati la târgul de joburi „CariereinIT”

Din oraş

Cea de-a doua ediție a târgului de job-uri organizat în cadrul Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor îi așteaptă pe studenții interesaţi de un loc de muncă să participe la târgul care va avea loc pe parcursul a două zile.

Activitatea începe în data de 26 martie de la ora 14:30-16:30, în sala 335 din cadrul Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor unde va avea loc prezentarea companiilor partenere (Yonder, Emerson, Fortech și Endava).

De asemenea, în 27-28 martie are loc expoziția de stand-uri care va avea loc la parterul Facultății de Științe Economice și Gestiunea Afacerilor între orele 9:00-15:00.

„CariereinIT” este la cea de-a doua ediție, la prima având o prezență peste 1400 de studenți din domeniul IT pe parcursul celor două zile de standuri. Companiile participante au pus la dispoziție 50 de poziții de intershipuri și peste 50 de posturi de joburi pentru entry level.

Nicoleta Algeorge