Student Dance Contest a deschis Festivalul Studcard.

Din oraş UBB Radio

dsc02023

Student Dance Contest, cel mai mare concurs de dans din Cluj-Napoca, a deschis Festivalul Studcard. 15 dintre cele mai talentate trupe şi cluburi de dans din oras şi-au demonstrat talentul pe scenă, dar şi creativitate în alegerea temei şi a vestimentaţiei.

În calitate de membru al juriului a fost invitat Cornel Ogrean, fost participant al concursului “Dansez pentru tine”.

Primul premiu a fost acordat trupei de dans modern Boem dance, iar al doilea  clubului Rueda con Flamenco.

Balul Bobocilor, următorul eveniment din cadrul festivalului Studcard, va avea loc pe 11 decembrie în Obsession şi o va avea ca  invitat special pe Lutricia Mcneal.

foto: Otilia Chiş

dsc02087