Seară de colinde și cadouri pentru cei nevoiași

Eveniment UBB

Shoebox

Luni, 14 decembrie, profesorii și studenții Facultății de Științe Politice, Administrative și ale Comunicării pot participa la evenimentul caritabil Shoebox.

Începând cu ora 16, în clădirea Topaz, se vor împacheta cadouri pentru copiii nevoiași, iar cei care participă pot contribui cu jucării, haine sau dulciuri. De la ora 19 se vor asculta colinde interpretate de studenții din diferitele departamente și cluburi ale facultății.

Nu va lipsi nici împodobirea bradului, care va fi decorat tot în acea seară. Astfel, sunt așteptați atât profesori, cât și studenți în număr cât mai mare pentru a împărtăși împreună o experiență frumoasă prin care vom dărui căldură și bucurie de Crăciun.

Laura Ciopată / Sursa foto: http://fspac.ubbcluj.ro/wp-content/uploads/2015/12/SALE.jpg