Real Madrid învinsă în Franţa

Real Madrid învinsă în FranţaEchipa de pe locul 2 în Spania, Real Madrid, a pierdut prima manşă împotriva francezilor de la Olympique Lyon.

Singurul gol al partidei a fost înscris în minutul 47 de către jucătorul gazdelor, Makoun.

Principalele ocazii de poartă au aparţinut celor de la Lyon care au reuşit să pună pericol la poarta aparată de Casillas, prin Govou şi Lopez..

Deşi în prima repriză nu au convins, după pauză, jucătorii antrenaţi de Manuel Pellegrini au reuşit să creeze presiune la poarta gazdelor, dar fară nici un success. Astfe, cei de la Lyon au reuşit să se impună în final cu 1-0.

_____

Lyon: Lloris- Reveillere, Cris, Boumsong, Cisshoko- Toulalan, Govou, Makoun, Pjanic (Kallstrom 77′), Delgado (Bastos 88′)- Lisandro Lopez Gomis 80′).
Rezerve neutilizate: Vercoutre, Gonalons, Fernandes, Ederson, Gassama.
Antrenor: Claude Puel.

Real Madrid: Casillas- Marcelo (Garay 46′), Albiol, Ramos, Arbeloa- Granero, Xabi Alonso, Diarra- Kaka, Ronaldo, Higuain (Benzema 64′).
Rezerve neutilizate: Adan, Raul, Gago, Drenthe.
Antrenor: Manuel Pellegrini.

Arbitru: Martin Atkinson (Anglia)