Problematica pariurilor şi a jocurilor de noroc dezbătută la Cluj

Educaţie Eveniment

Prima conferinţă internaţională din România pe problematica pariurilor şi jocurilor de noroc online va fi organizată la Cluj de Compania „Betfair”din Marea Britanie.

Compania engleză este unul dintre cei mai mari operator de pariuri din Uniunea Europeană și are cele mai dezvoltate politici de responsabilitate socială și protecție a minorilor din Europa în ceea ce priveşte piaţa jocurilor de noroc online.

Conferinţa este creditată de către Colegiul Psihologilor şi Colegiul Medicilor din România în colaborare cu Asociaţia Română pentru Studiul Jocurilor de Noroc şi va fi prezidată de Prof. Univ. Dr. Călin Felezeu, decanul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei din cadrul Universităţii Babeş-Bolyai din Cluj-Napoca.

Evenimentul va avea loc pe data de 20 Octombrie 2011, între orele 8:00-16:00, la sediul Facultăţii de Psihologie şi Ştiinţele Educaţiei.

Teodora Iancu