Priveşte în viitor cu JobShop®

Din oraş Economie

Studenţii clujeni pot obţine un loc de muncă la o companie cu renumeCea de-a XV-a ediţie a JobShop® va fi lansată luni, la Casa de Cultură a studenţilor.

Evenimentul organizat de Best Cluj-Napoca cu sprijinul Universităţii Tehnice, se va desfăşura în perioada 16-19 martie şi este dedicat în special studenţilor şi absolvenţilor.

Scopul principal al JobShop® este acela de a crea o legătura între studenţi şi companiile importante, prezentându-le viitorilor absolvenţi clujeni posibilităţile profesionale de dezvoltare.

Pe parcursul celor patru zile, cât va dura evenimentul, participanţii vor beneficia de training-uri specializate în domeniul Humain Relations, prezentări susţinute de companiile participante, discuţii şi competiţii.

JobShop® este un eveniment naţional, care se desfaşoară în toate marile centre universitare: Bucureşti, Cluj-Napoca, Braşov, Timişoara şi Iaşi.

Cristina Antonescu