Marilyn Monroe vine la Teatrul de Club din Cluj

Divertisment Eveniment

Spectacolul “Simply Marilyn” în regia lui Kincses Elemer va fi jucat, mâine, la Teatrul de Club din Cluj. Această comedie muzicală de succes o are în rolul principal pe actriţa Ioana Nedelea, de la Teatrul Naţional Târgu-Mureş.

Tânăra de 28 de ani este absolventă a Universităţii de Artă Teatrală din Târgu-Mureş, promoţia 2006, care acum lucrează ca actriţă a Teatrului Naţional din Târgu-Mureş. Mai mult, Ioana Nedelea a terminat în 2010 şi un master în artele spectacolului, tot la Universitatea de Artă Teatrală din Tg-Mureş.

Piesa va avea loc în Diesel Club din Cluj, în data de 9 februarie 2011 de la ora 21:00, preţul unui bilet fiind de 15 lei.

Andreea Oegar